بوئین زهرا دهکده کیوکوشین (استاد یوسف شیرزاد)

بیو گرافی بنیانگذار کاراته در ایران استاد شیرزاد

استاد شیرزاد

 

بنیانگذار کیوکوشین کاراته در  ایران

 

 ( مکتب کاراته شیرزاد )


استاد یوسف شیرزاد مؤسس مکتب کاراته شیرزاد، یوسف شیرزاد
مؤسس مکتب کاراته شیزاد بنیانگذار کیوکوشین کاراته ژاپن در ایران
مؤسس مکتب کاراته شیرزاد، 1352
بنیان گزار کیوکوشین کاراته ژاپن در ایران، 1355برای دیدن ادامه متن به ادامه مطلب بروید..

استاد یوسف شیرزاد مؤسس مکتب کاراته شیرزاد، بنیانگذار سبک کیوکوشین کاراته در ایران، بنیانگذار و رئیس سازمان جهانی شیرزاد کیوکوشین ( شین ذن کاراته) و سمبل یا پدر کیوکوشین کاراته ایران، تنها پیشکسوت و استاد کاراته در ایران است که هم در کاراته کنترلی و هم سبک آزاد متخصص و صاحب نظر است . وی در هر دو رشته مدارج ترقی را پیموده و به عضویت تیم های ملی در هر دو سیستم در آمده و عنوانهای بسیاری در سطح ایران و جهان به دست آورده است . استاد شیرزاد در طی سالها فعالیت در کیوکوشین که خود آن را به ایران اورده، شاگردان بزرگی را پرورش داده که هریک از آنها استادانی به نام در این رشته محسوب می شوند. استاد شیرزاد به اصول خود در کیوکوشین به حدی پایبند است که پس از سالها، هرگاه نامی از استادان خود می آورد، با احترام از آنها یاد کرده و به شاگردی آنها افتخار می کند و به پیشکسوتان این رشته نیز به دیده احترام نگریسته و به آنها ارج می نهد.

 استاد شیرزاد متولد 11 دی ماه سال 1328 ( اول ژانویه 1950) در سن 12 سالگی به ورزش کشتی، بوکس و کشتی کج روی آورد. در سن 14 سالگی کاراته را نیز نزد استاد اعظم ابوطالب ماشین چیان در باشگاه کاخ جوانان سابق شروع کرده و در سن 19 سالگی با توافق استاد اعظم ماشین چیان با در جه کمربند قهوه ای با استاد اعظم فرهاد وارسته بنیانگذار سبک ( کان ذن ریو) آشنا و به تمریانات خود در محل باشگاه لشکر یک گارد زیر نظر ایشان ادامه دهده و تا سال 1355 افتخار شاگردی این دو استاد بزرگ را داشته است. از سال 1352 که فدراسیون کاراته ایران تأسیس شد، به عضویت اولین تیم ملی کاراته ایران در آمده و به مدت 3 سال در عضویت این تیم بوده است. ضمناً قبل و بعد از تأسیس فدراسیون کاراته، در مسابقات مختلف داخلی و مسابقات بین المللی کاراته سال 1354 که بیش از 40 کشور در آن شرکت داشتند شرکت نموده و مقام هایی را کسب نموده است.پس از گذشت سالها فعالیت در ورزش رزمی و با توجه به آشنایی و تجارب کاملی که در ورزش های کشتی، بوکس، دفاع شخصی و همچنین ورزش های رزمی چینی ، کره ای و ژاپنی به دست آورده در تاریخ 16 اردیبهشت 1352 در سن 24 سالگی مکتب کاراته شیرزاد را با تکیه بر تجربیات غنی خود، در مدرسه مکتب نوبخت بنیان نهاد.

 به دلیل اینکه هیچ گونه تعصب و گرایشی نسبت به هیچ سبک خاصی نداشت ، روشی را که در مکتب خود تدریس می کرد به عنوان راه و روش کاراته یا کاراته دو نامگذاری نموده بود.

 استاد شیرزاد با مشاهده فیلم اولین دوره مسابقات سبک کیوکوشین کاراته که در سال 1975 تحت عنوان  « بزرگان کاراته » معروف شده بود با استاد اعظم ماسوتاتسو اویاما بنیانگذار کیوکوشین کاراته در ژاپن آشنا شده و پس از گذراندن دوره های ویژه ( اوچی دیشی) و آزمونهای مخصوص با دریافت کمربند سیاه ( دان 3) نمایندگی سبک کیوکوشین کاراته در ایران را کسب کرد. از این پس به طور منظم حداقل سالی دوبار در اردیبهشت و آبان ماه هر سال به ژاپن سفر کرده و با سوسای اویاما تمرین می نمودند.  د سال 1979 اولین تیم ملی کیوکوشین ایران را تشکیل داده و در دومین دوره مسابقات جهانی که در توکیو برگزار شد با 4 ورزشکار حضور یافتند که اعضاء این تیم عبارت بودند از 1- بهروز شیرزاد 2 مرحوم سیامک شیرزاد 3 خسرو شیرزاد 4- مسعود همایونپور ، هدایت این تیم نیز به عهده شخص استاد شیرزاد بود.

Loading